to kształt ambony dobroszowskiego kościoła znajdującego się w samym sercu Wzgórz Strzelińskich".
Powyższe zdanie jest jedną z wielu odpowiedzi, jakich należało udzielić w finale IV KONKURSU TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO O ZIEMI STRZELIŃSKIEJ, który odbył się 18 grudnia 1998 roku w gościnnych progach sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie.
26 uczniów z: Borka Strzelińskiego, Księginic
Wielkich, Kuropatnika, Strzelina, Wawrzyszowa i Zielenic wyłonionych w
etapach szkolnych (w których wzięło udział 144 dzieci), walczyło o
"palmę pierwszeństwa" i o atrakcyjne nagrody: aparat fotograficzny,
plecak, śpiwory, karimaty, chlebaki.
Tradycyjnie już pytania nie były łatwe i wymagały od uczestników dużej wiedzy o regionie strzelińskim. Tym bardziej więc należy pogratulować zwycięzcom Konkursu.
Wszystkim finalistom oraz ich opiekunom należą się wyrazy uznania za trud włożony w pogłębianie wiedzy o naszej strzelińskiej ziemi.
|
|