Wzgórza Strzelińskie - PTTK Strzelin Strzelin
herb Strzelina - PTTK

XIV  OGÓLNOPOLSKIE  ZAWODY  NA  ORIENTACJĘ
'MARIA'

Biały Kościół  19-20 listopada 2011

STRZELIŃSKI  ROGAINING


XIV Ogólnopolskie Zawody na Orientację 'Maria' - PTTK Strzelin

W nocy z 19 na 20 listopada 2011 zostały rozegrane, zorganizawane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Strzelińskiej, na Wzgórzach Strzelińskich XIV Ogólnopolskie Zawody na Orientację 'Maria' w formie nocnego rogainingu z limitem czasu 10 godzin.

Baza zawodów mieściła się w Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Natomiast start i meta rogainingu znajdowała się na Rozdrożu pod Gromnikiem.

Ustawionych w terenie było 25 punktów kontrolnych, odległych od siebie około 2-2,5 km. Potwierdzenie każdego z nich dawało zespołowi odpowiednią liczbę punktów wagowych (od 4 do 8), zależną od trudności punktu.

Na mecie czekała na uczestników gorąca herbata i bigos.

O godzinie siódmej rano w niedzielę nastąpiło zakończenie zawodów w rogainingu. Najlepsi zawodnicy wyjechali z dyplomami i nagrodami, a wszyscy uczestnicy z okolicznościowymi koszulkami.

Bezkonkurencyjny okazał się Jarosław Bartczak, który jako jedyny uzyskał maksymalną liczbę punktów, tym samym wygrywając kategorię otwartą, przed Franciszkiem i Markiem Galla oraz Kornelem Jaskułą.

W kategorii drużyn mieszanych w rogainingu zwyciężyła para z Łotwy w składzie Aigars Actinš i Ilze Lapina, w kategorii kobiet Sabina Giełzak, a w kategorii juniorów (do 17 lat) Łukasz Szymański i Rafał Szałaj reprezentujący PTTK Strzelin.

Zawody w rogainingu zostały przygotowane i przeprowadzone całkowicie siłami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Ziemi Strzelińskiej - główni organizatorzy: Krzysztof Lucima (kierownik zawodów), Jacek Wieszaczewski (budowniczy trasy i sędzia główny), Janusz Lucima (sędzia) i Łukasz Łukasiewicz (sędzia) dbali, aby zawody przebiegły prawidłowo. Był to pierwszy rogaining organizowany całkowicie polskimi siłami.


 - PTTK Strzelin  - PTTK Strzelin  - PTTK Strzelin